Önkéntes: Az a személy, aki egyénileg vagy csoportosan, rendszeresen vagy alkalmanként, belföldön vagy külföldön a közös jó érdekében személyes akaratból végez anyagi ellenszolgáltatás nélküli tevékenységet.
Fesztivál Önkéntes Központ: A Fesztivál Önkéntes Központ önkéntes programokat szervez Magyarország legnagyobb fesztiváljaira, koncertjeire. A fesztiválon a Fesztivál Önkéntes Program bemutatására szolgáló helyszín.
Önkéntes Bázis: Az Fesztivál Önkéntes Központ közösségi tere a rendezvényeken, továbbá az adminisztráció helyszíne.
Fogadó szervezet: Az a szervezet, amelyet a rendezvény az Önkéntesek koordinálásával bízott meg. A Fogadó szervezet van szerződéses viszonyban az Önkéntesekkel.
Mentor: Az Önkéntesek közvetlen segítője, aki a könnyebb információáramlásért és a gyorsabb problémamegoldásért felel az önkéntesek-koordinátorok-csoportvezetők között.
Koordinátor: Az Önkéntesek koordinációjáért és adminisztrációjáért felelős személy.
Helyszíni vezető: Az Önkéntesek szakmai vezetője, aki a konkrét feladatokkal kapcsolatos instrukciókat adja.
Az önkéntesektől átlagosan napi 6 óra segítséget várunk. Ez rendezvényenként változhat, de minden esetben előre tájékoztatunk erről.
A beosztásodat legkésőbb a rendezvény előtti helyszíni regisztrációnál tudod meg.
A juttatások rendezvényenként változnak, de általában étkezést, munkaruhát, esetenként kempingjegyet, vagy egyéb szálláslehetőséget kapnak az önkénteseink. Az önkéntes szerződés tartalmazza az adott rendezvény önkénteseknek biztosított juttatásait.
Az önkéntes tevékenység végzéséért anyagi juttatás nem jár.
Az önkéntesek fényképes igazolványhoz kötött, egyéni kóddal ellátott dolgozói fesztiválbérletet vagy koncertjegyet kapnak.
Szeretnénk olyan önkéntesekkel dolgozni, akik komolyan veszik a feladatukat, az azzal járó felelősséget, és az önkéntesség pozitív megítélését ugyanolyan fontosnak tartják, mint mi. A visszaélések elkerülése céljából kénytelenek vagyunk szankcionálni azokat az eseteket, ahol a fentiek nem teljesülnek.
A következő esetekben kerülhetsz tiltólistára:
- szerződéskötés után nem igazolható módon mondod vissza a jelentkezésed a rendezvényre,
- szerződést szegsz az eseményen.
A tiltólistán szereplők – a szabályszegés súlyosságától függően – 2-5 évig terjedő időtartamig nem végezhetnek se önkéntes, se fizetett munkát a Fesztivál Önkéntes Központ eseményein.
A rendezvényekre ide kattintva tudsz jelentkezni.
Bármilyen problémád adódik a jelentkezéssel kapcsolatban, írd meg nekünk, hogy hol akadtál el az info@fesztivalonkentes.hu címre.
Ha kiválasztunk egy rendezvényre, akkor a profilodba belépve, elektronikusan tudod megkötni a szerződésedet a Fogadó Szervezeteddel.
Ha tudod, hogy biztosan számíthatunk rád, akkor a megfelelő gombra kattintva fogadd el a szerződésed. Fontos, hogy csak akkor fogadd el a szerződésedet, ha tényleg el is jössz önkénteskedni! Ha az aláírt szerződésed után nem tudod igazolni a távollétedet, és ezzel egy másik jelentkező elől veszed el a helyet, sajnos tiltólistára kerülsz.
Ha biztosan tudod, hogy nem tudsz hozzánk csatlakozni, akkor válaszd azt az opciót, hogy nem fogadod el a szerződést! Ez semmilyen negatív következménnyel nem jár, de nekünk fontos a mihamarabbi visszajelzés.
Amennyiben elfogadtuk a jelentkezésed, a meghallgatási időpontokról a profilodba való belépés után, a ‘Meghallgatásaim’ menüpontban értesülhetsz, valamint ott tudsz feljelentkezni egy általunk meghirdetett időpontra.
Az online meghallgatáson való részvétel kötelező!
Amennyiben e-mailben értesítést kaptál a jelentkezésedet követően, a meghallgatások időpontjairól az önkéntes profilodba való belépésed után tudsz tájékozódni. Ezen a felületen jelentkezhetsz az egyes időpontok valamelyikére. A Google Meet linket a meghallgatás leírásában találod.
Amennyiben nem jelensz meg az általad választott meghallgatáson, a meghallgatási időpont lezárása után, újra tudsz jelentkezni a további időpontokra. Ez az adminisztráció akár pár napig is eltarthat.
A meghallgatás általában 1-1,5 óra.
Csoportos online meghallgatásokat tartunk, ahol mindenkinek lehetősége nyílik egy rövid bemutatkozásra, hogy jobban megismerjük egymást, majd az önkéntes program legfontosabb tudnivalói után meghallgathatod, milyen feladatokat végeznek az egyes feladatkörökbe beosztott önkéntesek, és felteheted a kérdéseidet.
Igen, ugyanis csak a fogadó szervezettel szerződésben álló egészségügyi szolgáltató által kiállított alkalmassági igazolást tudjuk elfogadni.
Nem, csak a fogadó szervezettel szerződésben álló egészségügyi szolgálat által kiállított alkalmassági igazolást tudjuk elfogadni.
Nem, az egészségügyi alkalmassági vizsgálat költségeit a fogadó szervezet állja.
Igen, ugyanis az orvosi vizsgálat során az orvos egy 1 évre szóló alkalmassági igazolást állít ki, így ezt meg kell ismételni minden évben.
Ha az általunk kijelölt orvosnál jártál, és erre az évre már állított ki rólad alkalmassági igazolást, akkor nem kell újra elmenned a vizsgálatra.
Rendezvénytől és pozíciótól függ, mikor kell leérkezned és meddig kell maradnod. Az elő- és utómunkálatos önkénteseknek a fesztivál előtt kb. 5-6 nappal kell leérkezniük, utána pedig kb. 2-3 nappal tudnak hazamenni. A fesztivál ideje alatt tartó tevékenységet végző önkénteseknek kb. 2-3 nappal a hivatalos kezdés előtt kell leérkezniük, és 1-2 nappal a fesztivál vége után mehetnek haza. Ezeket az információkat mindenképpen pontosítjuk a rendezvény előtti időszakban.
A fesztivál helyszínére való utazást mindenkinek magának kell megszerveznie. Ha szívesen utaznál együtt leendő önkéntes társaiddal, a szerződéskötés után a mentorod bevesz téged a rendezvény Discord csatornájába, ahol tudsz csatlakozni kezdeményezésekhez, vagy dobd be te a közös utazás ötletét! 😉
Az utazási költség általában nem tartozik a juttatások közé. Amennyiben egy adott rendezvény ettől a gyakorlattól eltér, szerződéskötéskor értesítünk erről.
Nem, sátrat mindenkinek magának kell hozni, mi csak sátorhelyet tudunk biztosítani.
A fesztiválokon az önkéntesek részére a sátorhely a stábkempingben biztosított.
A fesztiválokon sajnos a barátaidnak nem tudunk bejárást biztosítani a dolgozói kempingbe, ahogy neked sem más kempingbe. Ha velük szeretnél sátrazni, akkor meg kell vásárolnod a látogatói kempingjegyet.
Ha vegetáriánus/vegán/ételérzékeny vagy, azt a profilodban tudod jelezni felénk. Az itt megadott információ alapján tudjuk biztosítani számodra a szerződésben foglalt étkezéseket.
A helyszíni regisztrációra a rendezvényre érkezésed napján kerül majd sor. Átbeszéljük újra a szerződés tartalmát, részt veszel egy tűz- és munkavédelmi oktatáson és elmondunk minden hasznos helyszíni információt!
A kaució általában az adott rendezvény teljes árú napijegyének értéke. Erről az önkéntes profilod Rendezvények -> Jelentkezéseim -> Esemény oldalán találsz rendezvényenként aktuális információt.
A kaució átadására a helyszíni regisztráció alatt kerül sor. Erről minden esetben kapsz egy átvételi elismervényt, amit őrizz meg, és az esemény végén az utolsó műszakod után ezt és egy fényképes igazolványt hozz magaddal a kaucióátvételi időpontok valamelyikére!
A kaució visszafizetése az esemény végén történik a kijelölt időpontokban, ha már befejezted a rád bízott feladatot, és kicsekkoltál az utolsó műszakodból.
Igen, valamint a személyi igazolvány is! Személyazonosságod igazolása nélkül nem áll módunkban kiadni a kauciót. Ha a kaucióátvételt elszalasztod a rendezvény végén, a későbbiekben a budapesti irodánkban van lehetőséged átvenni azt, szintén fényképes igazolvány felmutatásával.
Fontos tudni, hogy a közérdekű önkéntes tevékenység nem egyezik meg az iskolai közösségi szolgálattal. Közösségi szolgálatról igazolást kiállítani csak abban az esetben van lehetőségünk, ha szerződésben állunk az iskolával, ahová az önkéntes jár. További információt az iskolai közösségi szolgálat igazolásáról itt találsz.